Джоел Ембийд отбелязва 41 точки в замяна след контузия в коляното. Той води 76ers пред Рокетс 124-115
AP News | 2024-01-15 | 23:02:11

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Джоел Ембийд се завърна от последната си контузия, за да вкара 41 точки и да вземе 10 борби и да поведе Филаделфия 76ers до победа със 124-115 над Хюстън Рокетс на Понеделник.

Embiid имаше своя 16-ти пореден мач с 30-10. Tyrese Maxey добави 27 точки за Sixers.

Alperen Sengun водеше Rockets с 19 точки. Дилън Брукс вкара 18.

29-годишният Ембийд пропусна последните три мача заради възпаление на лявото коляно (76-те спечелиха 1-2). Той беше изиграл само два мача този месец, след като пропусна всичките четири мача от празничното пътуване на 76ers. Сиксърс са с 3-7 този сезон без Ембийд, действащият MVP на НБА и двукратният защитаващ шампион на лигата по голмайстор – който влезе в понеделник в понеделник като водещ в НБА с 34,6 точки.

Здравето на Ембийд, разбира се, е от решаващо значение за отбора на Филаделфия, който се надява на дълбока серия след сезона.

Неговите отсъствия обаче поставиха кандидатурата му за още един MVP трофей на камъка.

Новият колективен договор изисква играчите в повечето случаи да играят в 65 мача от редовния сезон, за да отговарят на условията за награди като MVP или отборите на All-NBA. Ембийд е достигнал този праг само два пъти, когато изигра най-добрите 68 мача в кариерата си през 2021-22 г. и 66 мача през миналия сезон.

Той може да пропусне само още осем мача от последните 44, преди да е вече не отговаря на условията за MVP.

Когато е здрав — или достатъчно здрав — Embiid прави играта лесна и прави Sixers да изглеждат като съперници. Ако коляното все още го боляше в понеделник, това не се видя в първата четвърт с 13 точки. Ембийд със сигурност изглеждаше добре, когато изпусна още 13 през втората четвърт.

Макси и Тобиас Харис отбелязаха последователни 3 през втората четвърт за преднина от 42-23, а когато Ембийд отбеляза едно точно преди полувремето, той помогна Sixers водят с 66-47 на почивката.

Embiid е отбелязал поне 30 точки в 17 поредни игри. Той грабна 10-ия си борб през четвъртата четвърт и се отби завинаги със 114-94 на Сиксърс.

Ембийд направи 12 от 21 удара и 16 от 17 наказателни удара.